niedziela, 28 lutego 2016

Niedzielne sportowe zapowiedzi. Liverpool i Manchester City najciekawsze


Niedzielne spotkania zapowiadają bardzo wiele emocji, a przede wszystkim roszad w tabelach lig krajowych. Będzie roszada w polskiej lidze. Będzie roszada w angielskiej lidze. W niemieckiej też, ale nie na dwóch pierwszych miejscach. Liczymy na dobra zmiana w lidze hiszpańskiej i awans Sevilli na piąte miejsce.
Wydarzeniem o sporym kalibrze będzie finał Pucharu Ligi angielskiej - Capital One Cup. Liverpool będzie miał szansę wygrać po raz dziewiąty, a przeciwnik z City Manchesteru po raz czwarty. Kto jest faworytem trudno powiedzieć. Jeśli mielibyśmy oceniać zgodnie z ilością sympatycznych zawodników obecnie grających to pewno faworytem byłoby City, bo przecież nie sposób nie lubić Davida Silvy, sympatyczny jest Yaya Toure, a i Milner swoją nazwijmy to prostotą zachowania wzbudza sympatię. W Liverpoolu oprócz sympatycznego Kloppa nie ma jeszcze bardzo znanych piłkarzy, wiecznie mrużący czoło Steven Gerard zakończył karierę.
Dwa mecze w lidze angielskiej mogą trochę elektryzować Manchester jak zwykle w ostatnich czasach ogląda się z ciekawości, bo jest to drużyna nieobliczalna i czarująca są nieobliczalnością, natomiast w drugim pojedynku wystąpi bramkarz numer jeden reprezentacji Polski Łukasz Fabiański w barwach Swensea i zmierzy się z fantastycznym w tym sezonie Tottenhamem. Zresztą co tu dużo gadać Tottenham jest zdecydowanym faworytem, czyli można mecz okrzyknąć spotkaniem herosa Fabiańskiego ze Spartanami z Londynu nazwanymi czasowo Tottenhamem, nie mylić z Tottenhamonem. 

Jeszcze jedno spotkanie wzbudza naszą polską ciekawość popartą patriotyczną zawiścią, a mianowicie mecz Borussii Dortmund, w której wystąpią jednej strony Łukasz Piszczek, nasz rodak i Pierre-Emerick Aubameyang, któremu brakuje dwóch bramek do Roberta Lewandowskiego.
Oglądamy!