piątek, 26 lutego 2016

Nowa władza FIFA

 zaczerpnięte z http://www.fifa.com/
Nadzwyczajny Kongres FIFA (Fédération Internationale de Football Association) wybrał nowego prezydenta, a co za tym idzie nowe władze. Po bezwzględnej eliminacji Michela Platiniego pozostali tylko szejkowie i Infantino (charakterystyczny łysol, człowiek Platiniego). Przebieg głosowania odbył się w niespodziewanej łagodnej atmosferze. Kamery nie zauważyły, żeby ktokolwiek dopuścił się korupcji na oczach świata, a więc można powiedzieć, że wszystko gra w światowej piłce i Mistrzostwa Świata odbędą się najpierw w Rosji, a potem w Katarze.

Zaskoczeniem byłoby gdyby prezydentem FIFA został Grzegorz Lato, ponieważ nie kandydował, ale z drugiej strony nikt nie wie czy czasami na Kongresie nie ma pana Kręciny. Po pierwszej rundzie sprawa wyglądała różowo Infantino na prowadzeniu.Wyniki pierwszej tury:
Gianni Infantino - 88
Sheikh Salman al-Khalifa - 85
Prince Ali bin al-Hussein - 27
Jerome Champagne - 7

Druga runda trwała jak każda runda bardzo długo. To chyba jest tajemną bronią FIFA, że wszystko trwa bardzo długo, nawet podanie się do dymisji Blattera trwało niemożliwie długo. 

Jak poprowadzi światową organizację futbolową nowy prezydent? Czy piłka nożna nadal pozostanie atrakcyjną dla widza grą, czy stanie się grą wirtualną, tylko dla oglądaczy telewizorowych? Co stanie się przepisami w kontekście nowych technologii? Czy będę dwie piłki na boisku? Czy skończą się awantury korupcyjne? Po dogrywce prezydentem został:

Gianni Infantino