sobota, 27 lutego 2016

Tałant Dujszebajew nowy trenerem szczypiornistów!

Wygrał decydującą rozgrywkę z Piotrem Przybeckim i został trenerem reprezentacji. Dla kibiców to wielka frajda, że polskich zawodników będzie prowadzić jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w Europie. Tałant Dujszebajew jest Hiszpanem, ale urodę odziedziczył po przodkach Kirgizach, a więc żarty o Turkach i Mongołach w kontekście trenera będą nie na miejscu. Przed nami olimpijski turniej eliminacyjny, który trzeba wygrać. Mamy świetnych zawodników, mamy świetnego trenera. Jeśli cokolwiek stanie nam na drodze do awansu to będą to albo czary, albo brak woli walki. Nikt nie wierzy, że Polakom brak woli walki, a czary są nieaktualnym przesądem. Zakwalifikujemy się z Tałantem!


Trudno po Tałancie ocenić w jakim jest wieku. I tu kolejna niespodzianka. Tałant Dujszebajew ma dopiero 48 lat. Kto obserwuje polską ligę piłkarzy ręcznych wie ile ma ikry i docenić musi zaangażowanie trenera w życie drużyny.

Wszyscy podkreślają umiejętność uczenia się języków nowego trenera reprezentacji, a zatem jest nadzieja, że będzie tłumaczył naszym zawodnikom co knują przeciwnicy. Niewielu trenerów z najwyższej półki potrafi nauczyć się języka polskiego, ale jak już się nauczą to trzeba to bardzo docenić. Nauczył się polskiego i to przemówi do zawodników. Sugerujemy pójść w ślady trenera mistrzów świata Stéphane Antigi, który pochodzi z niedalekiej Francji (nieodległej od Hiszpanii).