piątek, 15 kwietnia 2016

Krychowiak ma szansę z Sevillą na kolejny finał!

Losowanie okazało się łaskawe dla drużyny Grzegorza Krychowiaka. Szachtar pomimo świetnego meczu z portugalską Bragą i wysokiej wygranej nie stanowi takiego zagrożenia jak obecna drużyna Juergena Kloppa. Liverpool po meczu z Borussią urósł go głównego faworyta rozgrywek. Styl w jaki grają liverpoolczycy określa się jako futbol przyszłości. Sevilla jeszcze nie zasłużyła sobie na takie miano. 


W starciu z Szachtarem podopieczni Emerego mają duże szanse. Rok temu w finale wygrali z Dnipro Dniepropietrowsk, który grał podobnie do dzisiejszego Szachtara. Trzeba też wziąć pod uwagę dyspozycję piłkarzy. Trzech zawodników Szachtara trafiło do jedenastki najlepszych zawodników ćwierćfinału i tylko jeden z Sevilli. Bramkarz Pjatow, obrońca Dario Srna i Aleksandr Kucher to fundament znakomicie grającej obrony drużyny z Doniecka, przez którą przebić się będzie ciężko. Sevilla, żeby wygrać dwumecz będzie musiała uruchomić wszystkie swoje obecne zasoby i przystąpić do spotkań z ogromną wolą zwycięstwa.

W drugim spotkaniu faworytem jest drużyna Kloppa. Niemiec tworzy nowy rozdział historii jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Europie. Kluczowym zawodnikiem w zespole stał się najlepszy gracz meczu James Milner. Jeśli przez dziesięć dni nic się nie stanie Villareal będzie mógł tylko liczyć na doskonałego w ostatnim czasie Cédrica Bakambu. Villareal gra klasycznym ustawieniem 4-4-2, które chyba jest najtrudniejszym do sforsowania systemem dla Kloppa grającego 4-2-3-1. Czekamy na wielkie pojedynki na poziomie wielkiego meczu Liverpool - Borussia.

Dla przypomnienia jedenastka ćwierćfinału Ligi Europy wybrana przez whoscored.com