wtorek, 5 kwietnia 2016

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej polskiej Ekstraklasy

W sobotę 9 kwietnia od godziny 18.00 na ośmiu boiskach Ekstraklasy będą walczyć najlepsze polskie drużyny. Będzie to ostatnia kolejka rundy zasadniczej i zapowiada się na wspaniałe pojedynki o dużą stawkę. Osiem zespołów spośród szesnastu może zdecydować o układzie sił w tabeli i o tym, które drużyny będą grać w grupie mistrzowskiej, a które w grupie spadkowej. Tylko trzy drużyny - dwie z pierwszych miejsc i ostatnia, nie zmienią swojego miejsca w tabeli. Czegoś podobnego jeszcze nie mieliśmy. 

Wyrównana liga - czy to dobrze, czy źle? Drużyny grają na podobnym poziomie (może lepiej powiedzieć, że prezentują wyrównany poziom przez cały sezon)? Na czele tabeli znajduje się Legia, która zaczęła grać lepiej niż  pozostałe drużyny dopiero na wiosnę. Górnik pomimo, że jest ostatni, może wygrać z każdym. Co bardziej służy polskiej piłce, czy mieć wyrównany poziom, czy dwie, trzy drużyny, które są zdecydowanie lepsze? Przykład z Hiszpanii lub Niemiec z jednej strony i obecna liga angielska z drugiej strony. 


Z wielkim zainteresowaniem będziemy oglądać polską Ekstraklasę. Najbardziej interesujące zapowiadają się pojedynki Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin oraz Lechii Gdańsk z Ruchem Chorzów.