sobota, 19 marca 2016

Mistrz Polski z pretendentem! Lech Poznań - Legia Warszawa

Pojedynki Lecha z Legią w ostatnich latach zawsze przynoszą wiele emocji, bo drużyny mają sobie wiele do udowodnienia. Pamiętamy ubiegłoroczną porażkę Legii w Warszawie przesądzającą o mistrzostwie. Wtedy wielki był Maciej Skorża, ale ten czas już minął. Wszystko się zmieniło. Trenerem Lecha jest były trener Legii, a trenerem Legii jest nowa twarz w polskim futbolu Rosjanin Stanisław Czerczesow.

Ostatnio obydwie drużyny pokonały stosunkiem bramek 2 : 1 rewelacyjnie grającą Cracovię. To jest znak, że zespoły są gotowe do walki na całym boisku i wola walki nie jest im obca. Za pokonanie Cracovii tak czy siak szacunek się należy.
Składy drużyn nie są wyrównane. Więcej atutów posiadają Warszawianie. Znalazła się jednak drużyna w niewielkiej Niecieczy, która wypunktowała Legię dotkliwie. Przede wszystkim Legioniści mają mocną drugą linię: Jodłowiec, Duda, Borysiuk, Guilherme stanął na przeciwko: Trałce, Linnetiemu, Gajosowi i Loverencisowi. Dwaj gladiatorzy Jodłowiec i Trałka pewno będą nadawać ton całemu spotkaniu, ale jeśli Karol Linnety doszedł do siebie po przerwie spowodowanej złamaniem żebra powinien być kluczowym zawodnikiem Lecha. Mecz zaczyna się wieczorem, a więc bez sztucznych ogni będą błyszczeć gwiazdy polskiej piłki nożnej.