środa, 9 marca 2016

Polski kobiecy futbol


Nasze dziewczyny przegrały z Austriaczkami 2 : 1. Austriaczki były faworytkami, bo one wiadomo, że reprezentują niemiecką szkołę grania - bardzo mocną. Liczyliśmy, że polskie piłkarki znajdą pomysł na grę z jedną z najlepszych drużyn w Europie. Nie udało się, ale zaśpiewajmy! Nic się stało! I po sprawie. Grały bardzo dobry mecz. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w 89 minucie. Każdy kibic to rozumie, ze końcówka meczu rządzi się swoimi prawami i liczą się detale w walce o zwycięstwo. Austriaczki wykazały trochę więcej zimnej krwi i w podniesioną głową możemy mówić o honorowej porażce. 


Koniec turniej Polski zajęły drugie miejsc! To jest już naprawdę bardzo wysoki poziom. Kto wie, czy polskie piłkarki nie są wyżej notowane w futbolu światowym niż polscy piłkarze w swojej kategorii.

Za kilka lat piłka nożna w wydaniu kobiet stanie się bardzo popularna. Im szybciej zainwestujemy w tą dyscyplinę sportu tym szybciej może dostać się do czołówki europejskiej i pozostać tam na długie lata, ponieważ talentów w Polsce jest co nie miara.