poniedziałek, 14 marca 2016

Premiereship! Leicester gniecie Sroki.


Nie ma co robić wstępu. Przez 24 minuty był mecz taki sobie, ale w 24 minucie Okazaki strzelił tak okazałego gola, że można powiedzieć (i tak powiedział komentator), że Okazaki ma czarny pas w strzelaniu goli nożycami. Dało się słyszeć jak kibice zaczęli głośno świętować. Po tym meczu, a nie ma wątpliwości, że
Leicester City Football Club wygra, pozostanie jeszcze tylko osiem kolejek, czyli teoretycznie 24 punkty, a lider ma 5 punktów przewagi nad drugim Tottenhamem i 11 punktów nad Arsenalem. Leicester to absolutna rewalacja rozgrywek i jeśli zdobędzie mistrzostwo Anglii sprawi największą niespodziankę od wielu lat. Wychowankami tego klubu byli Peter Shilton i Gary Lineker - legendy piłki angielskiej. 
W Leicester w jednym sezonie na poziom europejski wskoczyło kilku zawodników, między innymi lider klasyfikacji strzelców Jamie Vardy - wielka gwiazda i Riyiad Mahrez, którego cena rynkowa na rynku wtórnym oscyluje około 40 mln funtów! Innym pieprzykiem tego spotkania jest fakt, że drużynę Newcastle prowadzi Rafa Benitez - trener, który 11 lat temy zdobył Puchar Ligi Mistrzów i jeszcze niedawno temu był menadżerem wielkiego Realu Madryt. 

Do końca spotkania Leicester grało na biegu ekonomicznym. Każdy atak był dla Newcastle stresujący, bo przecież gospodarze mają jeden z najlepszych ataków w Europie. Zwycięstwo dało Leicester napęd do zdobycia mistrzostwa Anglii, a to już brzmi dumnie.